ČESKÁ REPUBLIKA – FINSKO

In reprezentace by NormadSoul

Datum: 03. 11. 2018

Místo: Brno – Lužánky

Počet diváků: cca 150

Za podpory Nadace ČEZ se nám podařilo uskutečnit společný česko-finský kemp. Byl to pro nás takový hokejový svátek. Pozvali jsme do České republiky finskou reprezentaci na čtyři dny. Po celou dobu jsme měli připravený bohatý program nejen sportovní, ale také kulturní. 

V sobotu 3. listopadu jsme odehráli přátelský zápas, který Finové vyhráli. Je znát, že mají velkou podporu a dobré zázemí. Jejich úroveň se hodně přibližuje takovým týmům jako je Kanada a USA.

Náš tým se stále rozvíjí, snažíme se do týmu nalákat mladé hráče. Víme, že musíme vybudovat zázemí pro naše hráče, to je naším cílem do budoucnosti, ale bude to náročné. Díky organizaci toho kempu víme, že máme na to zorganizovat ME v Hradci Králové. Náš realizační tým je velmi schopný a flexibilní. 

Hodnocení trenéra Petra Dostála

Před utkáním jsme si byli vědomi síly soupeře, a proto jsme do zápasu vstoupili s cílem co nejdéle držet nerozhodný výsledek a pokusit se hrozit z rychlých protiútoků. Od první minuty nás však soupeř jednoznačně přehrával a bylo jen otázkou času, kdy se jejich výrazná herní převaha projeví i gólově. Výsledné skóre 11:1 je pro nás ještě milosrdné. Mezi oběma týmy i jednotlivými hráči je obrovský výkonnostní rozdíl. Je zřejmé, jestli hráč vyrůstá od dětského věku v hokejovém klubu společně se zdravými spoluhráči, nebo se hokeji začne věnovat až v dospělosti. Tento rozdíl je prostě nesmazatelný. Pokud nezačneme vychovávat mladé neslyšící hráče v klubech ČSLH a současně nerozšíříme členskou základnu, aby vzájemná konkurence hráče nutila trénovat a bojovat o místo v sestavě, nikdy finský neslyšící hokej nedoženeme.  

Česká republika – Finsko 1:11 (0:2, 0:7, 1:2)

B: 53. Barklík – 1., 27. Nyberg (na první Liimatainen), 8., 22., Sipari (na první Leinonen, Ahola, na druhou Liimatainen, Ahola), 26. Leinonen (Fagerstorm), 27., 55. Liimatainen (na první Sipari), 36. Mccann (Fagestorm), 37. Salomaa (Sietsalo, Kovalainen), 37. Sietsalo (Jussinkmaki), 43. Salomaa (Lantto)

Vyloučení: 7-7            Využití: 0-5

Sestava

Česká republika

Starý (Vejvalka) – Vlach, Hanousek, Ninger, Rybníček, Mašláň, Hartinger, Procházka, Bušo, Luňák, Wiesner, Hlavatý, Peprný, Jindráček, Filipi, Fuka, Barklík

Finsko

Edlund (Likaamaa) – Ahola A., Aloha S., Fagestorm, Isokorpi, Jussinkmaki, Kovalainen, Lantto, Leinonen, Liimatainen, Mccann, Mikkila, Lindfors, Nyberg, Pylvas, Salomaa, Sietsalo, Sipari, Vainio, Wainio